ВІТАМІН К1 per os

капсули «твіст-оф» для перорального застосування у немовлят

ВІТАМІН К1 – ЩО ЦЕ І ДЛЯ ЧОГО ВІН НОВОНАРОДЖЕНІЙ ДИТИНІ?
Вітамін К1 (фітоменадіон) – жиророзчинний вітамін, що запасається в невеликих кількостях в печінці, руйнується на світлі і в лужних розчинах. Був виділений в 1929 році, а в 1935 році названий «вітаміном К» (вітамін коагуляції) через свою роль у згортанні крові. За цю роботу в 1943 році датський біохімік Хенрік Дам отримав Нобелівську премію. 
Фітоменадіон новонароджена дитина отримує тільки з грудним молоком (сумішшю). Споживання грудного молока в кількості 150 мл/кг на добу покриває тільки 4% потреби вітаміну К для доношеної дитини.
Відомо, що вітамін К відіграє важливу роль в процесі згортання крові, і вважається, що його нестача може призвести до геморагічної хвороби новонароджених.
ЩО ТАКЕ "ГЕМОРАГІЧНА ХВОРОБА НОВОНАРОДЖЕНОГО" АБО ВКДК?
ГЕМОРАГІЧНА ХВОРОБА НОВОНАРОДЖЕНОГО (ГрХН) (код МКХ-10 – Р53), або ВІТАМІН-К-ДЕФІЦИТНІ КРОВОТЕЧІ (ВКДК) – захворювання, яке проявляється підвищеною кровоточивістю у новонароджених та дітей перших місяців життя внаслідок недостатності факторів згортання крові (II, VII, IX, X), активність яких залежить від вітаміну К.
ВИДИ КРОВОТЕЧ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА
Залежно від періоду, коли може виникнути кровотеча, розрізняють ранню, класичну та пізню геморагічну хворобу.
Якщо ви не знайшли відповідь на ваше питання щодо застосування ВІТАМІНУ К1 чи потребуєте консультації, просимо звернутися через форму зворотнього зв'язку.