Європейські стандарти догляду за здоров'ям новонароджених: запобігання кровотечі з дефіцитом вітаміну К (ВКДК) при народженні. 2018


В листопаді 2018 року булі прийняті оновлені Європейські стандарти догляду за новонародженими. Окремим розділом виділено проблему ВКДК (вітамін-К-дефіцитні кровотечі), що ще раз підтверджує актуальність та серйозність проблеми. Частота зареєстрованих ВКДК коливається від 1,5% до 0,001%, залежно від досліджуваного регіону та структури харчування.

В рекомендаціях зазначено, що: «Здорові діти повинні приймати або 1 мг вітаміну К внутрішньом'язово при народженні, або три дози 2 мг вітаміну К при пероральному введенні, в чотири-шість днів і у від чотирьох до шести тижнів; або 2 мг вітаміну К перорально при народженні, а потім щотижневі дози по 1 мг перорально протягом трьох місяців для грудних дітей. Внутрішньом'язове застосування має найкращу профілактичну ефективність.

Введення низькодобових пероральних доз (наприклад, 25-150 мкг на добу) є менш ефективним, ніж будь-яка з вищезгаданих альтернатив і тому не рекомендується. 

Вітамін K слід вводити парентерально новонародженим, які страждають від холестазу або від порушень кишкового всмоктування, або які не можуть приймати вітамін К; ті, чиї матері приймали ліки, які перешкоджають обміну вітаміну К, і недоношеним дітям.»

Оригінал статті ви можете переглянути на офіційному сайті EFCNI за посиланням: https://newborn-health-standards.org/prevention-vkdb/